Udana gala boksu w Sławnie. Nokaut w walce wieczoru

Udana gala boksu w Sławnie. Nokaut w walce wieczoru

W sobotnie popołudnie, w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie, odbyła się międzynarodowa gala bokserska – 2. Sławieński Boxing Show. W walce wieczoru Paweł Wierzbicki znokautował w pierwszej rundzie Białorusina Anatola Maksymova.

Licznie zgromadzeni kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Organizatorzy przygotowali 11 walk, z czego dziewięć odbyło się w formule boksu olimpijskiego i dwie w formule zawodowej.  Pojedynki były zacięte i kosztowały sportowców wiele wysiłku. Wraz z kolejnymi walkami zmieniały się kategorie wiekowe i wagowe. Pojedynki na ringu przebiegały w sportowej atmosferze przynosząc wiele emocji. Wiele razy sędziowie odliczali zawodników a kilka walk zakończyło się nokdaunem. Wszystkie pojedynki były oceniane przez zawodowych sędziów.

Pięściarski wieczór uświetniły występy grupy artystycznej Insomnia oraz pokaz „Fakira” – połykacza ognia, który jest odporny na ból i ogień. Jego występ, w szczególności spacer boso po tłuczonym szkle oraz kładzenie się na ostrych gwoździach, wzbudził największe zainteresowania wśród najmłodszej publiczności.

W walce wieczoru pierwotnie miało dojść do pojedynku o Mistrzostwo Europy Federacji UBF European pomiędzy Attila Korda i Dariuszem Polmańskim. Z powodu problemów zdrowotnych polskiego zawodnika, w walce wieczoru wystąpili Anatol Maksymov i Paweł Wierzbicki. Polski zawodnik już w pierwszej rundzie znokautował Białorusina po serii mocnych ciosów na korpus.

A oto wyniki 2. Sławieńskiego Boxing Show:

 • Kat. młodzik – 46kg – Sebastian Lubecki (Boxing Sokółka) pokonał przez RSC Jakuba Borkowskiego (Czarni Energa Słupsk);
 • Kat. kadet – 52kg – Maciej Kotlęga (Boxing Team Chojnice) pokonał Szymona Króka (Garda Wicko) na punkty 2:1;
 • Kat. kadet – 70kg – Kamil Majdański(Czarni Energa Słupsk) pokonał Aleksandra Wielińskiego (Boxing Team Chojnice) na punkty 3-0;
 • Kat. kadet – 57kg – Róża Asanowicz (Boxing Sokółka) zremisowała z Dominiką Stefaniak (Boxing Team Chojnice);
 • Kat. junior – 60kg – Kirpsza Kamil (Boxing Sokółka) zremisował z Kacprem Gajewskim (Boxing Team Sępólno Krajeńskie);
 • Kat. senior – 81kg –   Bartosz Głomski (Boxing Team Chojnice) pokonał przez KO Rafała Krawczaka (Kocham Sławno);
 • Kat. junior – 91kg – Kewin Gruchała (Boxing Team Chojnice) pokonał na punkty Juliosza Ignatowicza (Boxing Sokółka) 3-0;
 • Kat. senior – 91kg – Piotr Szczukowski (Boxing Team Chojnice) pokonał na punkty Nazara Mikitiuka z Ukrainy (Boxing Team Sokółka) 3-0;
 • Kat. senior – 91kg – Andrzej Szkuta (Boxing Sokółka) pokonał na punkty Kacpra Meyne (Team Kościerzyna) 2:1;
 • Walka gladiatorów junior-  Krystian Potapczyk (Boxing Sokółka) zremisował z  Mikołajem Jutrzenką (Boxing Team Chojnice)
 • Walka wieczoru – Paweł Wierzbicki pokonał w pierwszej rundzie przez KO Anatola Maksymowa.

Bokserskie widowisko było również doskonałą okazją do wspomnień o klubie bokserskim KS Sława Sławno i ich pięściarzach. Z tej okazji długoletni trener sekcji bokserskiej – Ryszard Liminowicz oraz zawodnik tej sekcji Ryszard Pietrasz zorganizowali wspólnie z Urzędem Miejskim w Sławnie pamiątkową wystawę przedstawiającą wspaniałe tradycje i osiągnięcia sławieńskich pięściarzy.

Gala odbyła się w ramach obchodów 700-lecia Miasta Sławno, a organizatorem gali był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie, Urząd Miejski w Sławnie oraz biuro organizacyjne „Gruchała Team”. (Rafał Szymczwski)