Siedem tysięcy pierogów na 700-lecie Sławna

Siedem tysięcy pierogów na 700-lecie Sławna

„Pierogowa Biesiada”  już za nami. W minioną sobotę na plac przybyła ogromna liczba mieszkańców miasta i okolic, by wspólnie bawić się, śpiewać, tańczyć i oczywiście spróbować wyśmienitych pierogów.

W programie wydarzenia rozstrzygnięto również konkursy z nagrodami: „Mistrz lepienia pierogów”, „Lanie wody”, „Smakosz pierogów”, „Wyścig kelnerów” oraz plebiscyt publiczności na najlepszy smak pierogów. W plebiscycie wzięły udział: Restauracja „Morska” Anna Cieplik ze Sławna, Restauracja „Dworek Golikowo” Joanna Golik z Ryszczewa, Bar „Smakosz” Katarzyna Podlipny z Darłowa, „Dolina Charlotty” ze Strzelinka oraz Pizzeria – Restauracja „Solas” Agnieszka Śniegowska ze Sławna. Hitem okazały się pierogi pieczone z ziemniakami i koperkiem przygotowane przez Restaurację „Morska”, tym samym zostając zwycięzcą plebiscytu. Natomiast tytuł „Mistrza lepienia pierogów” zdobyła Leokadia Kuczyńska.

Na scenie wstąpiły zespoły ludowe: „Nasze Wspomnienia” z Cisowa oraz  „Sławnianki”, a do tańca sławieńską publiczność porwał występ Agnieszki Siepietowskiej z Dominikiem Margielewskim oraz gwiazdy wieczoru – Zespół „Ogień”. Kościański zespół dzięki eliminacjom w programie „O!Polskie Przeboje” we wrześniu wystąpi w Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie ”Debiuty”.

W czasie biesiady na talerze trafiło ponad 7000 pierogów na 700-lecie Sławna. Jednak nie pierogi były najważniejsze, a kolejna okazja do wspólnego spotkania, biesiadowania i świętowania jubileuszu miasta.