Rekordowy finał WOŚP w Sławnie

Rekordowy finał WOŚP w Sławnie

25. Finał  WOŚP w Sławnie, przeprowadzony pod patronatem Burmistrza Miasta Sławno, przejdzie do historii. W dniu 15 stycznia 2017 roku Sławno po raz kolejny okazało się Miastem Ludzi Wielkich Serc, gdyż to właśnie dzięki Państwa wsparciu ten finał był wyjątkowy i rekordowy.

Takich pieniędzy na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławnie dotąd nie zebrano. I choć wszyscy podkreślają, że nie o bicie rekordów tu chodzi to suma jaką udało się zebrać Miejskiemu Sztabowi robi wrażenie, bo łącznie zebrano  48 tysięcy złotych!

W tym roku fundacja zbierała pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Miejski Sztab WOŚP przygotował wiele atrakcji, które zapewniły całodzienną, wspaniałą zabawę dla mieszkańców miasta. Imprezę, która po raz pierwszy odbyła się w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie, poprowadzili Maciej Stanisławski, Marta Stępień oraz Dominik Margielewski, którzy o godz. 14:00 wspólnie z Krzysztofem Frankensteinem – burmistrzem Sławna dokonali oficjalnego otwarcia imprezy.

W pierwszej kolejności odbyły się występy zespołów tanecznych Finezja i Gracja oraz zespołu ludowego „Sławianki”. Następnie na scenie z programem artystycznym wystąpiły dzieci ze sławieńskich przedszkoli. Występy przeplatane były aukcjami różnego rodzaju przedmiotów, m.in. zaproszeń, kuponów, voucherów, koszy wędlin oraz rybek i żółwia przekazanych przez licznych ofiarodawców. Po godzinie 17:00 przyszedł czas na główną licytację, m.in. srebrnego serduszka ufundowanego przez Miejski Sztab WOŚP oraz Złotego Serduszka ufundowanego przez Pracownię Złotniczą – Marzena Dresler. Ponadto Ireneusz Siernicki ze Sławna na licytację przekazał certyfikowane Złote Serduszko z 1998 roku. Łącznie z licytacji zebrano ponad 21 tysięcy złotych!!!

Wielką atrakcją dla najmłodszych był pokaz ratownictwa medycznego, sprzętu gaśniczego, pokazu samoobrony przygotowanego przez Pana Andrzeja Glinkę i jego uczniów oraz występy lokalnych artystów. Swoje umiejętności zaprezentowały również grupy taneczne ze Szkoły Tańca Magnetica – Agaty Ludwikowskiej-Kaczan. Organizatorzy festynu pamiętali również o naszych żołądkach zapewniając przez cały dzień szereg kulinarnych atrakcji. O godz. 19:00 na scenie pojawił się wielki tort w kształcie serca, ufundowany przez Piekarnię Państwa Jakubowskich ze Sławna.

Na zakończenie programu odbył się koncert zespołu New Stars z Kołobrzegu, który porwał na scenę licznie zebraną tego dnia młodzież. Tuż po godzinie 20.00 tradycyjnie zostało puszczone światełko do nieba, uświetnione pokazem pięknych fajerwerków.

Przez cały dzień relacje na żywo ze sławieńskiej imprezy można było śledzić na profilach społecznościowych, profilu sławieńskiego WOŚP-u oraz na Ogólnopolskiej Mapie Wydarzeń przygotowanej przez patrona medialnego – telewizję TVN. Miejski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławnie dziękuje jeszcze raz wszystkim wolontariuszom, sponsorom, darczyńcom, lokalnym mediom i wszystkim mieszkańcom za udzieloną pomoc bo przecież gramy do końca świata i jeden dzień dłużej. Bez Was nie byłoby tego wszystkiego. SIĘ MA!