Sławieński Dzień Dziecka

Sławieński Dzień Dziecka

Przy pięknej i słonecznej pogodzie odbył się w sobotę, 04 czerwca Sławieński Dzień Dziecka. Ogromna liczba dzieci wzięła udział w grach, zabawach i konkurencjach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Bajkowy świat dziecięcej wyobraźni na jeden dzień zlał się z rzeczywistością, dzięki czemu miejski amfiteatr stał się prawdziwą rewią kolorów i barw.
Malowane twarze zamieniły maluchy w ulubione zwierzątka oraz niezwykłe stworzenia, skoki na trampolinie, dmuchane zjeżdżalnie i plac zabaw pozwoliły wyszaleć się sławieńskim pociechom, a zwiedzanie wozu strażackiego oraz pokazy pierwszej pomocy stanowiły wspaniały sposób na naukę poprzez zabawę. To tylko niektóre z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.   Świetnie bawiły się przedszkolaki podczas Festiwalu Piosenki Przedszkolnej oraz starsze dzieci, które wzięły udział w Festiwalu Artystycznej Stajni, w tegorocznej edycji wzięło udział aż 195 uczestników. Każda instytucja biorąca udział w festiwalu otrzymała  pamiątkowe dyplomy, a najważniejszą nagrodę, czyli nagrodę publiczności zdobyła Oliwia Recka. Również z myślą o najmłodszych odbył się pokaz iluzji: „Magia na wesoło”. Burmistrz Sławna Krzysztof Frankenstein wręczył najważniejsze nagrody dnia- nagrody główne w konkursie „Baw się razem z nami”, w którym do wygrania były piłki, hulajnogi, zegarki, kupony na lody oraz rowery. Na zakończenie inicjator i pomysłodawca Sławieńskiego Dnia Dziecka- Burmistrz Sławna Krzysztof Frankenstein podziękował wszystkim tym, którzy tak licznie przybyli wraz ze swoimi pociechami do sławieńskiego amfiteatru.

Szczególne podziękowania za współorganizację, wsparcie rzeczowe oraz finansowe dla: firmy „Algida”, Banku Spółdzielczego w Sławnie, Bank PKO w Sławnie, Biblioteki Miejskiej w Sławnie, Biura Rachunkowego- Teresa Kazusek, Karolina Wiewiórska, Centrum Helen Doron- Early English, „Estilo Butik”- Sylwia Recka, Fundacji „Rodzina”, Gimnazjum w Sławnie, „Hydrgeobudowa SP.ZO.O. – Tadeusz Stukan, Instalatorstwo Elektryczne Usługi Ogólnobudowlane- Stanisław Kowalski, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, Komenda Powiatowa Policji w Sławnie, Lody Bonano w Sławnie- Domadi S.C., Mel-Bud- Krzysztof Łasek, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławnie, Miejskie przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SP. Z O.O., Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie, PBS „Olszewski i Synowie”, Piekarnia-Ciastkarnia „Jakubowscy”, Przedsiębiorstwo drogowe „DROBET”- Tadeusz Broś, Przedsiębiorstwo usługowo – handlowe „MAGDA”- Zbigniew Kaczmarek, PSS „SPOŁEM”, Radna Miasta Sławno- Kinga Cichawa, Radny Miasta Sławno- Dominik Margielewski, Restauracja „MORSKA”- Anna Cieplik, Sklep sportowy „PUMA”- Krystyna Grabowska, Sklep „CATRIN”- Katarzyna Cabańska, Sławieński Dom Kultury, Sławieńskie Przedszkola: NR 1,2,3,4, Radosny Maluch, Stowarzyszenie Akson, Szkoły Podstawowe nr 1 i 3 w Sławnie, Usługowy Zakład Instalatorstwa Elektrycznego- Marek Miszczak, Urząd Miejski Sławno, Wodociągi i Kanalizacja SP. Z O.O., Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego- Maria i Grzegorz Sendeccy, Zespół Szkół Agrotechnicznych w Sławnie, Zespół Szkół im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Sławnie, Pracownia Złotnicza- Marzena Dresler, „Dom na 100%”- Agata i Damian Witkowscy, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Wybrzeże”, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe- Bożena Walczak, Maria Kostuj.