Dożynki Powiatowe 2017

Dożynki Powiatowe 2017

Dożynki Powiatowe w Sławnie, które odbyły się 30 września 2017 roku, rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Sławnie. Podczas nabożeństwa ksiądz proboszcz Leszek Szurek błogosławił wieńce dożynkowe i dary przekazane przez przedstawicieli gmin powiatu sławieńskiego.

Po mszy korowód z wieńcami dożynkowymi przeszedł na plac kard. S. Wyszyńskiego, gdzie przygotowane były stoiska z rękodziełem i swojskimi produktami regionalnymi. Otwarcia festynu dożynkowego dokonali Wojciech Wiśniowski – starosta sławieński i Krzysztof Frankenstein – burmistrz Sławna.  Następnie gospodarze podzielili się chlebem ze wszystkimi zgromadzonymi na placu.
Na scenie do późnego wieczora występowały różne zespoły, m.in. Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej, „Wrześniczanki” z Wrześnicy, ”Wrzosy” z Warszkowa, „Ostrowianie” z Ostrowca, „Sławianki” ze Sławna czy „Pieńkowianie” z Postomina.

Późny wieczór upłynął w rytm koncertu zespołu Zgagafari i Metrum. Dożynkowy festyn prowadził Krzysztof Plewa, a organizatorami tegorocznego Święta Planów było Starostwo Powiatowe w Sławnie i Urząd Miejski w Sławnie.